FudbalSportTema danaНекатегоризовано

Fudbal: Borani poraženi od Knjaževčana 0:1

BOR, (Dragan Popaz) Borski „crno-beli“ poraženi su u 8.kolu Pomoravsko-Timočke zone od ekipe „Timočanina“ iz Knjaževca rezultatom 0:1.

Detalj sa utakmice OFK Bor - FK Timočanin *** Foto: Ist Media

Povratnik u redove zonaša, tim Bora, nakon četiri pobeda pred domaćom publikom po prvi put je poražen u ovosezonskom takmičenju. Naime odbrana Borana do ove utakmice pred domaćim navijačima nije primila gol.

Gosti iz Knjaževca su od prvog sudijskog zvižduka napadali gol domaćina, ali mreža golmana Trailovića mirovala je sve do 40 minuta. Nakon greške odbrane „crno-belih“ centarforu gostiju Smiljkoviću nije bilo teško da zaobiđe van kaznenog prostora domaćeg čuvara mreže i svoj tim dovede u vođstvo.

Na poluvreme otišlo se sa prednošću gostujćeg tima 0:1.

U nastavku igre domaćin je silovito napadao, a gosti su vrebali priliku iz brzih kontra napada. Deset minuta pred kraj susreta Borani ostaju sa igračem manje na terenu zbog povrede Krstića kojga zbog sve tri obavljene izmene prvog stratega Borana Rajka Mitića nije imao pravo niko da zameni.

Rezultati PTZ 8.kolo

Domaći fudbaleri propustili su veliku priliku pet minuta pred kraj susreta da poravnaju rezultat. Nakon silovitog šuta Stanojevića sa 25 metara odbijenu loptu od stative niko nije sproveo u mrežu gostujućeg golmana Kostića.

Na stadionu kraj „pirita“ nakon poslednjeg sudijskog zvižduka Vlade Đokića iz Paraćina Knjaževčani su odneli celi plen iz Bora.