RukometSport

Rukometašice petim trijumfom u nizu preuzele čelo tabele

Rukometasice Zijin Bor 4

Rukometašice Bor Ziđin Koper zabeležile su na domaćem terenu petu pobedu u nizu, savladavši ekipu Rume rezultatom 30:25.

Ovom pobedom Boranke su zauzele prvo mesto na tabeli SuperB Lige sa maksimalnim učinkom od pet pobeda iz isto toliko mečeva.

Utakmica je bila tesna u prvom poluvremenu gde je domaćin ipak uspeo povesti rezultatom 12:11.

U drugom poluvremenu se nastavlja istim tempom do sredine tog dela igre gde se ekipa Bora odlepila sa čak devet golova razlike 28:19.

Međutim gošće su upornom igrom uspele ublažiti poraz i završiti sa pristojnim rezultatom.

U ekipi Bora istakle su se Anja Lilić, Mina Petrović će, Isidora Šujić i Jelena Bogdanović.

Posebno se izdvaja i povratak na teren igračice Jane Stanković nakon jednogodišnje pauze zbog povrede.

Ekipa Bora u narednom kolu gostuje ekipi Metalca 2015 iz Valjeva.

Iako ta ekipa nije imala dobar start očekuje se tvrda utakmica. Utakmica se igra u nedelju 22. oktobra.