BOR, (IST Media) JKP „Toplana“, saopštila je da se isporuka toplotne energije usklađuje sa spoljnom temperaturom, pa je danas, 29. marta, zbog visoke spoljne dnevne temperature koja se kreće preko 14 stepeni došlo do smanjenja intenziteta isporuke toplotne energije.
U nastavku dana, kada spoljne temperature budu ponovo u padu, Toplana će nastaviti sa uobičajnom dinamikom isporuke toplotne energije, saopštilo je ovo preduzeće.
Poslednjih dana kada su temperature bile blizu nule, pristiglo nam je mnogo prijava građana iz gotovo svih delova Bora koji su se žalili na očajno grejanje. Saznali smo da je uglja bilo na lageru, a da li je u pitanju kvalitet goriva, ili je u pitanju nešto drugo, građani očekuju odgovor nadležnih.
Grejanja inače nije bilo ni tokom jutra, kada je temperatura bila znatno niža od 14 stepeni.