Rukometašice Bora poražene u derbiju od Beograđanki

230 0

BOR ( IST Media, Vladan Tričković ) U 9. kolu Super B lige, na zatvaranju prvog dela sezone, Boranke su bile slabiji rival od beogradskog Rukometnog kluba Junior i opravdano su izgubile rezultatom 31-24.

rukometasice

Boranke su nešto slabije ušle u meč, bile dekoncentrisane u završnici akcija i nedovoljno agresivne u odbrani što su protivnice vešto kažnjavale. Ostaje utisak da su gošće više želele pobedu. Na poluvremenu rezultat je bio 11:18. Pokušale su domaće igračice da se vrate u meč sredinom drugog poluvremena i pri rezultatu 21:26 za Beograđanke par grešaka sudija na štetu Boranki ali i nekoliko izgubljenih lopti pri organizaciji napada su definitivno odlučile pobednika.

rukometasi 2

Oko 400 ljubitelja rukometa je došlo da pruži podršku mladom borskom sastavu u utakmici koja je odlučivala jesenjeg prvaka, ali ni ogromna podrška tokom 60 minuta nije pomogla da se trijumfom završi ovaj deo sezone.

Rukometašice Bora nakon devet odigranih kola zauzimaju drugo mesto na tabeli Super B lige sa 14 bodova, uz sedam pobeda i dva izgubljena meča. Ekipa Juniora iz Beograda je jesenji šampion sa 16 bodova. Na trećem mestu na tabeli se nalaze dame iz Požarevca sa 13 bodova a na četvrtom mestu je tim Proletera iz Zrenjanina sa dva boda manje. Ova četiri kluba će se na proleće boriti za prva dva mesta na tabeli koja vode u elitni rang takmičenja.