Rukometaši Bora poraženi u Negotinu 29:28

200 0
Detalj sa jedne od ranije odigranih utakmica RK Bor 2

rukometna loptaNEGOTIN, (Ist Media Dragan Popaz) Juniori RK Bor 2 poraženi su večeras u Negotinu od prvoplasirane ekipe „Hajduk Veljka“ 29:28 (16:10) , u derbiju 17.kola Druge lige grupa „Istok“ 2. Borani ostali u trci za drugo mesto na tabeli.

Borani su u Negotinu doživeli sedmi ovosezonski poraz i to od najače ekipe u ovom rangu takmičenja tima „Hajduk Veljka“ koji je praktično obezbedio plasman u viši rang takmičenja. Naime od iduće sezone Negotinci će se takmičiti u Prvoj ligi grupa „Istok“ za rukometaše.

Juniori Bora poraženi si i na damoćem parketu od večerašnjeg protivnika sa 20:30.

Detalj sa utakmice Hajduk Veljko - Bor 2 *** Foto: Zoran Švigir
Detalj sa utakmice Hajduk Veljko – Bor 2 *** Foto: Zoran Švigir

Tim iz Negotina je u potpunosti opravdao epitet favorita. Iako se na poluvremenu činilo da će Borani doživeti pravu rezultatsku katastrofu (16:10), gostujuća ekipa dva minuta pred kraj imala je priliku da osvoji bod u derbiju kola sa znatno jačim protivnikom. Ali iskusniji tim iz Negotina nije dozvolio da tim iz Bora načini iznenađenje i osvoji bod.

Sudijski par iz Bora Milica i Maja Stamenković korektno su obavile svoj posao, a Borani su svega četiri minuta imali igrača više na terenu.

Najefikasniji igrač utakmice biio je Vladić sa sedam, a u domaćoj ekipi Kojić sa šest postignutih golova.

Borani u narednom kolu dočekuju ekipu „Zaječar 2“ pred domaćim navijačima 4.maja.