Remi Bora i Dubočice 16:16 u derbiju kola (VIDEO)

231 0

BOR, (Ist Media Dragan Popaz) Rukometaši Bora remizirali su u 15. kolu  pred domaćim navijačima Prve lige grupa „Istok“, sa timom Dubočice 16:16 (8:10). Borani su ovim remijemo ostali u trci za baraž koji vodi u Superligu Srbije.

Detalj sa utakmice ORK Bor - RK Dubočica

Oko 300 ljubitelja rukometa videlo je požrtvovanu igru oba tima. Odbarane su bile na visini svog zadatka, a epilog toga je da su ekipe najviše primile deset golova po poluvremenu.

Borani su u prvom prvom delu utakmice imali dva puta vođstvo na utakmici, ali je iskusniji tim Dubočice uspeo da prvi deo susreta završi sa dva gola više u protivničkoj mreži.

Odbrane na visini zadatka

U nastavku susreta, domaća ekipa Bora pojačala je odbranu, primivši za 30. minuta samo šest golova. Adamović je domaćinu u poslednjim sekundama utakmice obezbedio bod veliki kao „kuća“ savladavši gostujućeg čuvara mreže sa sedam metara.

Borani su nakon ovog kola ostali u trci za baraž koji vodi u Superligu Srbije.

Najbolji strelac u ekipi Dubočice bio je Atanasković, dok su kod  domaćina Adamović i Pavlović postigli po četiri gola.