Najveća rasprava na današnjoj sednici Skupštine grada Bora vodila se o rebalansu budžeta za ovu godinu.
Načelnica Odeljenja za finansije Zorana Gajić, istakla je da je budžet uvećan za 400 miliona dinara, odnosno 14,49% i da sada iznosi 3,077 milijardi dinara. Najveće uvećanje je kod kapitalnih investicija, saobraćaja i saobraćajne infrastrukture i komunalnih delatnosti.
Nakon obrazloženja rebalansa predstavnici opozicije izneli su niz kritika na trošenje „narodnih“ para. Prema njihovim rečima kapitalne investicije nikako ne mogu biti asfaltiranje ulica i trotoara, već izgradnja bolnice, obdaništa, škola…
Odbornik Narodne stranke Dragan Marković podsetio je da je u sanaciju pojedinih objekata već uloženo dosta novca, a kroz rebalans budžeta se ponovo planiraju sredstva za njihovo renoviranje. Postavio je pitanje šta je sa putevima prema Selištu, Majdanpeku i Žagubici.
Odbornici Predrag Balašević iz Vlaške narodne stranke, Svetlana Anđelković iz Demokratske stranke, kao i odbornici Goran Golubović iz stranke Zajedno za Srbiju i Milivoje Janošević iz Vlaške stranke Most, takođe su izneli niz kritika na predloženi rebalans. Smatraju da se mala sredstva ulažu u obrazovanje, zdravstvo i zaštitu životne sredine.
Gradonačelnik Bora, Aleksandar Milikić smatra da se budžetom dobro upravlja. Napomenuo je da se u Boru 30 godina nisu rešavali problemi, ali da se prethodnih godina dosta uradilo na polju infrastrukture, jer je iz gradskog budžeta asfaltirano 77 kilometara puta i izgrađeno 47 kilometara vodovodne mreže.
Kada je reč o gradskoj Toplani za koju je rebalansom budžeta izdvojeno novih 100 miliona dinara za nabavku uglja, opozicija je postavila pitanje odgovornosti vezana za dugovanja, kao i za avansno plaćanje tog energenta. Oni smatraju da najveću odgovornost snose vlast i menadžment Toplane koji godinama nisu uspeli da smanje dugove, već su ih samo uvećavali.