FudbalNaslovi.netSportTema danaНекатегоризовано

OFK Bor osvojio turnir u Pakistanu! Bor – Shaab IBB 3:2

BOR, (Ist Media Dragan Popaz) Fudbaleri Bora u finalnoj utakmici međunarodnog turnira u pakistanskom gradu Lahore pobedili su tim Shaab IBB rezultatom 3:2. Pobedonosni gol u 81. minutu postigao je Nikola Jovanović.

Interesantno da je Bor igrao pod nazivom Serbia, a Shaab IBB kao Yemen.

Borski „crno-beli“ dobro su započeli utakmicu. Strelac za vođstvo Borana u finalnoj meču bio je Pejić u 2.minutu prvog poluvremena. Pad u igri srpskog tima jemenski prvoligaš iskoristio je na najbolji nači postizanjem dva gola sredinom prvog poluvremena preko Redwana i Jamesa. Do odlaska na odmor mreže su mirovale na obe strane.

U nastavku susreta fudbaleri Bora došli su do svoje prepoznatljive igre, a preokret svom timu nagovestio je Nikola Jovanović u 78.minutu susreta da bi tri minuta kasnije isti igrač stavio tačku na ovu finalnu utakmicu u Lahore 3:2.

Jovanović je proglašen za najboljeg igrača ove finalne utakmice, a osvajanje ovog prestižnog međunarodnog turnira u Pakistanu Boranima je donelo i osvajanje novčane nagrade od 5.000 američkih dolara.

Stručni štab i igrači Bora na put za Srbiju kreću sutra, a kako saznajemo u taboru Borana u prostorijama stadiona je u toku veliko slavlje borskih fudbalera.

Podsetimo se da su “crno-beli” na putu do finala nakon dve grupne pobede protiv ’’Zeleni Pendžab’’- 2:1 i prvoligaške ekipe Šri Lanke ’’Crveno sunce’’  3:2 obezbedili učešće na završnoj utakmici uLahore.

Borani i svi ljubitelji fudbala u Srbiji mogli su posrdstvom interneta i live streaminga da uživo prate finalni duel na gradskom stadionu uLahoreprotiv tima Shaab IBB.