OFK Bor bolji od “Radničkog” iz Lubnice 3:2

185 0

fudbalska loptaBOR, (Ist Media, Dragan Popaz) Fudbaleri Bora, savladali su na domaćem terenu tim „Radnički“ iz Lubnice 3:2 (1:1) u 21. kolu Pomoravsko-Timočke zone. Borani su ovom pobedom ostali u trci za baraž, koji vodi u fudbalsku ligu Srbije.

Detalj sa utakmice OFK Bor - Radnički
Detalj sa utakmice OFK Bor – Radnički

Nakon poraza minulog vikenda u Paraćinu od ekipe „Jedinstva“, puleni Rajka Mitića zaigrali su mnogo bolje i angažovanije pred domaćim navijačima ostvarivši petu pobedu u prolećnom delu šampionata.

Lazarević je domaćine doveo u vođstvo u 8. minutu, nakon izvanrednog centaršuta iz kornera nekadašnjeg prvotimca OFK Beograda Nikolovskog 1:0. Gosti su izjednačili šest minuta pred kraj prvog poluvremena preko Jovanovića.

U nastavku susreta, Borani su prikazali više od igre. U 55. minutu usledio je nesmotren start odbrambenih igrača „Radničkog“ nad Nikolovskim, a sudija Borko Mijajlović iz Jagodine je pokazao na belu tačku. Kazneni udarac za Borane izveo je Stamenkovski i svoj tim doveo u prednost od 2:1.

Od tog trenutka, gosti iz Lubnice su krenuli da žustrije napadaju gol Trailovića, a nakon kornera gostiju i loše postavljene odbrane, kao i čuvara mreže domaće ekipe, gosti  preko Stevanovića izjednačuju rezultat na 2:2.

Kada se svima na stadionu kraj pirita učinilo da je vrag ondeo šalu, i da domaćin strepi za osvajanje tri boda, trener Rajko Mitić uveo je u igru Terzića i Tričkovića.

Šest minuta pred kraj susreta, rezervista Terzić odličnim centaršutem pronalazi omalenog Nikolovskog, koji glavom sprovodi loptu u nebranjeni deo mreže gostiju i stavlja tačku na utakmicu – 3:2.

Za igrača utakmice proglašen je Nikolovski, koji je kumovao u postizanju sva tri gola OFK Bora.