Fudbal: Zlot uspešniji od Slatine 2:0

287 0

BOR, (Ist Media Dragan Popaz) Fudbaleri Zlota izvojevali su novu prvenstvenu pobedu na gostujućem terenu savladavši tim Slatine 2:0 u 13.kolu Okružne lige Bor.

Detalj sa utakmice Slatina - Zlot

Lider na tabeli tim Zlota i pored loše igre postigao je dva gola što je gostima obezbedilo nova tri prvenstvena boda i prvu poziciju na tabeli.

Iako su Slatinjani napadali, gosti su iz polušanse preko Pastronjevića poveli u 15.minutu. Slatina je napadala, a zanimljiv detalj dogodio se pred kraj prvog poluvremena. Naime nakon centrašuta Slatinskog fudbalera sa desne strane i pogotka Petrovića, prvi pomoćnik glavnog arbitra Terzića, Stamenković, signalizira da je ipak udarac iz ugla za Slatinjane.

Da je bilo TV ekipa koje bi snimale ovaj po mnogima opštinski derbi jasno bi se videlo, ukoliko je lopta izašla van terena da je pomoćnik trebao da pokaže na gol-aut, a ne na korner. Brojni ofsajdi koji su dosuđeni jednoj i drugoj ekipi koji nisu postojali glavni arbitar Terzić ih je dosudio na signalizaciju svojih pomoćnika.

U drugom poluvremenu, atak na gol gostiju je nastavljen. Slatini je poništen pogodak Bugarinovića zbog ofsajd pozicije u kojoj se igrač domaćih nalazio. Svi su na stadionu videli da se Bugarinović ubacivao iz drugog plana.

U 75. minutu susreta Terzić dosuđuje kazneni udarac za domaće zbog prekršaja nad Petrovićem u kaznenom prostoru Zlota. Papludis umesto da manirom iskusnog prvotimca loptu plasira u neki od golmanovih uglova gola, šalje je nebu pod oblake.

Ofanziva „žutih“ nakon promašenog penala bila je intezivnija, s tim što su i štoperi krenuli u napad gostujućeg gola. No kako to obično u fudbalu biva, da se propušteni ziceri kažnjavaju Slatina prima i drugi pogodak na utakmici deset minuta pred kraj susreta, a strelac bio je Konstantinović 2:0.

Ovim pogotkom stavljena je tačka na ovu fudbalsku utakmicu.

Postavlja se pitanje: Da li neko kontroliše fudbalske sudije u ovom rangu takmičenja? Jer, kako borski arbitri prezentuju FS Borskog okruga noseći ponosno grb saveza, nedopustivo je za čelnike ovog saveza.

Zlot je nakon zaslužene pobede ostao na liderskoj poziciji na tabeli dok su slatinski „žuti“ sišli u središnji deo tabele.