Srpski teniser Novak Djoković rekao je da nije stručnjak za korona virus i dodao da je u nedoumici šta je najbolje učiniti u vezi sa vakcinacijom.
Prvi teniser sveta je u nedelju uveče rekao da se protivi vakcinaciji i da ne bi želeo da ga neko tera da se vakciniše protiv korona virusa kako bi mogao da putuje na turnire.
Ta izjava je odjeknula u svetskim medijima, a Djoković se oglasio saopštenjem koje je poslao Njujork Tajmsu u kome je naveo da je zbunjen celom situacijom.
Nisam stručnjak, ali želim da imam opciju da izaberem ono što je najbolje za moje telo. Otvorenog sam uma i nastaviću da istražujem ovu temu pošto je važna i uticaće na sve nas, rekao je osvajač 17 grend slem titula. Da budem iskren, pomalo sam zbunjen, kao i ostatak sveta. Uprkos tome što imam pristup informacijama i resurse, u nedoumici sam oko toga šta bi bilo najbolje uraditi, dodao je Djoković.
Teniska takmičenja prekinuta su najmanje do sredine jula zbog pandemije. Odloženi su i pomereni brojni turniri, a legendarni Vimbldon je otkazan.