Borski karatista Dalibor Džunić juri odličje u Rumuniji

284 0

BOR, (IST Media) Borski karatista Dalibor Džunić (36), pokušaće da na Svetskom prvenstvu, koje će se od 5. do 9. juna održati u glavnom gradu Rumunije, načini pravi podvig i osvoji medalju nakon višegodišnje takmičarske pauze.

Rotation of dalibor djunich 2

Džunić je na otvorenom prvenstvu Srbije 31. marta ove godine osvojio zlatnu medalju u kategoriji seniora u katama pojedinačno, i time izborio pravo nastupa na Svetskom prvenstvu u karateu u WUKF federaciji, koje se održava u Bukureštu.

Ovaj Boranin se karateom bavi od 7. godine. Na Kupu Evrope u Mađarskoj 1998. godine u WKF federaciji, osvojio je zlatnu medalju, a onda iznenada odlučio da se povuče.

Prošle godine je odlučio da se ponovo posveti staroj ljubavi – karateu, i u Bukureštu  ima priliku da svoj comeback ovekoveči medaljom.